تنهایی

کاش که میتونستم وقتی شازده کوچولو عصبانی میشه و شروع میکنه به فریاد زدن سر من یا سفید برفی،‌آروم باشم. کاش حالم بد نمیشد. کاش گلوم خشک نمیشد و صورتم بنفش نمیشد. کاش میتونستم بهش نشوم بدم که چقدر برام مهمه.

کاش میشد برگردم به گذشته ی نه چندان دوری که یه بچه ی پیش فعال رو مینشوندم به زور پشت میز و ساعتها باهاش درس میخوندم و نمیخواستم قبول کنم که این بچه نمیتونه تمرکز کنه. نمیتونه نوزده و بیست بگیره.

خدایا دلم گرفته. یادم میاد که در تمام تصمیم گیری های درست و غلطی که در مورد شازده کوچولو داشتم تنهای تنها بودم. هیچ وقت نمیتونستم با شوشو درد و دل کنم. شاید چون همیشه یا خسته بود یا عصبی بود یا عکس العملاش به جا نبودن.

مثل الان که عصبیه شدید. بخاطر شرکتش که میگه داره نابود میشه و اون اینجا کاری از دستش بر نمیاد. میدونم چقدر بودن با ما براش مهمه. میدونم چقدر برای این با هم بودن داره بها میده. دلم نمیخواد درگیر چیزای دیگه هم بشه.

ولی کاش میتونستم باهاش درد و دل کنم. کاش وقتی باهاش درد و دل میکردم نمیگفت تقصیر توئه که بهش زیادی رو دادی.

یه چیزی همیشه در اعماق وجودم بهم میگه که محبت درمان همه چیزه. ولی چرا این محبتم رو نتونستم به بچه ی خودم نشون بدم؟؟؟

شاید من دارم اشتباه میکنم. شاید برای ساختن یه رابطه ی سالم به چیزی بیشتر از عشق نیازه.

دلم میخواد با یکی حرف بزنم. با یکی که قضاوتم نکنه؟  بایکی از دوستام چند روز پیش درد و دل کردم. سر بسته. حالم سر سوزنی بهتر شد. ولی دلم میخواد از عمق فاجعه حرف بزنم. از عمق خرابی رابطه ی من و پسرکی که بیشتر از هر کسی توی دنیا دوستش داشتم و براش قدم برداشتم. براش مایه گذاشتم. خیلی زیاد. ولی الان فکر میکنم قضیه اونقدر خرابه که درست نمیشه به این راحتی.

شاید اگه شوشو هم با من هم قدم میشد برای تغییر، کارا خیلی آسون میشد. ولی الان مثل همیشه من باید تنهایی درستش کنم. همونطور که یه زمانی تنهایی خرابش کردم.

برام دعا کنین.

/ 8 نظر / 8 بازدید
آیلین

دریا ؟ میای پیشم دوباره ؟ برات خیلی دعا کردم.

پریسا

دریا جان برات دعا میکنم حتما. میدونی همه گره ها و مشکلات داخلی زندگی وقتی مهاجرت میکنی یک جور بارز و مشخصی خودشون رو نشون میدن. فشار هم که روی همه اعضای خانواده هست. هر کس به نوع خودش. فقط میخوام بگم که فکر نکن برای تو اینطوره فقط. کاشکی می تونستی اونجا یک مشاور پیدا کنی. فقط مشاوره که میتونه شنونده ی همه درد و دلت باشه. در یکی از اون زمانهای خیلی سخت اول که من شدیدا به کمک فکری احتیاج داشتم و کسی رو هم نمی شناختم, با یکی از دوستهام در ایران صحبت کردم. اون وقت یک مشاوره ی تلفنی یک ساعته از مشاوری که در ایران پیشش می رفتم گرفت و برام هماهنگ کرد. من از کانادا باهاش تماس گرفتم و یک ساعتی باهاش صحبت کردم. بادت باشه همیشه راهی هست. مفری هست. فقط کافیه خودت جابجا بشی و جور دیگه به موضوع نگاه کنی. به خودت وقتهایی بده. زمانهایی برای نفس کشیدن. نماز, مراقبه, ورزش, نمیدونم هر چی که از مسایل جدات کنه. همیشه خوب باشی دوست عزیزم.

رازقی

منم خیلی تنهام ولی طوی یه وضعیت دیگه.بهم سر بزن

زنجبیل

تو تنهایی چیزی رو خراب نکردی .برای درد دل هم همیشه میتونی رو من حساب کنی

سحر

دریا جان همسرت حتما باید توی مسائل مربوط به شازده کوچولو دخالت کنه و تو رو کمک کنه. این رو ازش بخواه.

سارا

عزیز دلم اصلا خودت را ناراحت و نگران نکن می تونی با گل پسرت از امروز شروع کنی یک شروع کاملا جدید . سخته ولی همه نوع رابطه ای را میشه سامان داد دیگه رابطه مادر و فرزندی که جای خود داره . همه مادر ها تو رفتار با بچه ها گاهی بی حوصلگی می کنن و گاهی اشتباه ولی میشه درست کرد . شازده کوچولو هنوز بچه ست و میشه اگر رفتاری به غیر از اونی که می خوای داره را عوض کرد . [ماچ]

سلام من دنبال شرکت در کلاسهای استاد طاهری هستم اگه میتونید راهنماییم کنید.ممنون میشم ٍُEnayatimr@Yahoo.com

آیلین

سلام دریا . خوبی عزیزم ؟ روبراه ؟؟؟