اردیبهشت

همیشه عاشق اردیبهشت بودم و مخصوصا" تهران توی این ماه. البته شاید بخاطر اینکه توی این سی و چهار سالی که از عمرم میگذره همیشه توی این ماه در تهران بودم.

ولی امسال انگار همه چی فرق میکنه. امسال به نظرم تهران خیلی زیباتره. کوه هاش، هواش. وای چقدر هوای این روزا لطیفه. اونقدر که هر روز صبح که از خواب بیدار میشم خودم بیشتر از سفید برفی دلم میخواد بریم پارک. تقریبا" هر روز میریم پارک و من توی چمنای پارک میشینم و با سفید برفی بازی میکنم و افسوس میخورم از اینکه شازده کوچولو رو نمیتونم با خودم بیارم. چون طفلکی تازه ساعت سه و نیم بعد از ظهر میرسه خونه و هر روز هم تقریبا" یا امتحان داره یا یه حجم انبوه تکالیف که باید انجامشون بده. بقول خودش مرده شور درسو ببرن.

این روزا خیلی برمیگردم به گذشته. به گذشته هایی که با شازده کوچولو داشتم. یادمه توی این سن که بود من همش یا سر کار بودم یا در حال کارای خونه و اصلا" به مخیله ام هم خطور نمیکرد که بابا این بچه ی طفلکی که پیش فعال هم هست و توی یه خونه شصت متری جای تکون خوردن هم نداره، باید حداقل روزی یه ساعت بره پارک. چقدر اون موقع نا آگاه بودم. چقدر فکر کار و پیشرفت بودم و درآمد و تمیزی خونه و شام و نهار. انگار اصلا" اون آدم من نبودم. بعضی موقع ها با خودم فکر میکنم کاش که فقط یه بار خدا به آدم فرصت میداد تا به عقب برگرده. فقط یه بار.

بگذریم. با حال خوب شروع کردم و به حال بد ختم شد. برای تغییر آب و هوا یه چیز با مزه تعریف کنم.

به یمن آزدای شدیدی که در وطن داریم، این روزا هیچ کانالی رو نمیگیرم و مجبوریم (واقعا" مجبوریم) تلویزیون بسیار زیبای ایران رو تماشا کنیم. چند شب پیش آخر شب بود و فقط من و سفید برفی بیدار بودیم و من روی مبل لم داده بودم و کانالای تلویزیون رو عوض میکردم و طبق معمول عمامه یا کت و شلوار نگاه میکردیم که یه دفعه سفید برفی با عصبانیت گفت: "مامان جونم خسته شدم. خانم بذار ببینم." منم گشتم دیدم کانال خبر یه خانوم رنگ و روفته با مانتو و مقنعه ی سرمه ای داره اخبار میگه. گفتم:" بیا عزیزم اینم خانم." سفید برفی هم برگشت گفت: "بابا جون اینو نمیگم که. خانم نانای میکنه بذار."نیشخند

/ 2 نظر / 11 بازدید
پرستو

چه خوشحالم که تو این آب و هوا دارم میام ایران!! شاید یه پارکی هم بشه با هم بریم![نیشخند]

سارا

منم وقتی یاد گذشته می افتم افسوس می خورم که دیگه بر نمی گرده تا جبران کنم . در مورد هوا هم کاملا باهات موافقم اینجا هم هوا کاملا اردیبهشتیه [ماچ]